Soutěž „Zvíře roku 2013“

Vítězem a oceněným se stal odchov:

Rys ostrovid (Lynx lynx carpathicus) ZOO KOŠICE

Do soutěže o odchov roku a stavbu roku „BÍLÝ SLON“ v zoologických zahradách české a slovenské republiky, kterých je celkem 19, se v tomto roce přihlásilo 16 institucí ze 47 významnými odchovy.

Každým rokem se sdružení Česká ZOO snaží spolu s Unií českých a slovenských zoologických zahrad ohodnotit práci chovatelů. Pokud se podíváte na rozmanitost druhů, musíte dojít k názoru, že se ten nejlepší či nejcennější odchov nedá určit, proto jsme se rozhodli, že kromě komise složené ze 4 členů výboru Sdružení a 5 nezávislých odborníků určených Unií českých a slovenských zoologických zahrad, kteří určují co nejobjektivnější pořadí odchovů, se i Vy budete mít každoročně možnost zapojit  do vyhodnocení Bílého Slona. V letošním roce již podruhé umožníme veřejnosti hlasovat pro Zvíře roku.

Hlasovat pro svého zvířecího favorita můžete od 1. do 30.4. 2013 v SMS soutěži na webových stránkách www.ceskazoo.eu , kde najdete přehled všech odchovů Zoologických zahrad přihlášených do soutěže. V tomto roce bude hlasování umožněno i občanům Slovenské republiky.

Ze všech hlasujících budou vylosování tři výherci, kteří získají:

CELOROČNÍ PŘENOSNOU VSTUPENKU DO ZOO pro 1 osobu a to do nejbližší české nebo slovenské zoo v místě Vašeho bydliště, a upomínkové předměty zoologických zahrad.

Výherci budou pozváni na předání cen a vyhlášení vítězů BÍLÉHO SLONA 2012, které letos proběhne dne 22. Května 2013 v prostorách Kapucínského kláštera ve Fulneku.