Bílý slon

Do 30. jubilejního ročníku soutěže o nejlepší odchov a stavbu roku se přihlásilo 14 Zoologických zahrad z České a Slovenské republiky, které jsou členy UCSZ, s 49 odchovy a 4 stavbami.

Rozhodnutí o tom, který odchov a která stavba získá ocenění BÍLÝ SLON 2022, určí volba 9 nezávislých odborníků, kteří celý svůj život zasvětili problematice chovu zvířat v Zoologických zahradách.

 S výsledky Vás seznámíme na slavnostním předání cen „BÍLÝ SLON“ 2022 které se bude konat v bývalé kapli Kapucínského kláštera ve Fulneku. Doufáme, že akci podpoříte Vaší velkou účastí. Zváni jsou všichni, komu není lhostejný osud ostatních druhů na této planetě. Upřesnění o konání této akce bude publikováno na stránkách České ZOO z. s. – www.ceskazoo.eu, nejpozději 10 dnů před slavnostním ceremoniálem. Slavnostní předání bude jako každým rokem v kapli Kapucínského Kláštera dne 15. května 2024. Začátek ve 14 hod.

Za členy zájmového spolku Česká ZOO z. s., který je vyhlašovatelem a pořadatelem ceny „BÍLÝ SLON“

Jaroslav Svoboda

Víte že:

  • Naši chovatelé jsou světová špička?
  • Naše ZOO jsou jedny z nejlepších?
  • Naše ZOO odchovávají jedinečné druhy zvířat?
  • Naše ZOO významně přispívají k záchraně řady druhů zvířat?
  • Naše ZOO posílají mnoho odchovaných zvířat do dalších chovů a přírody?

Toto jsou důvody, proč sdružení Česká ZOO od roku 1994 vyhlašuje každoročně soutěž o nejlepší odchov roku: BÍLÝ SLON, pořádanou vždy v měsíci dubnu až květnu.

Lidé, kteří zachraňují alespoň ten zlomek přírody pro další generace, si zaslouží naši podporu.

  • Chovatelé svou prací žijí a věnují jí veškerý svůj čas.
  • Toto není zaměstnání, toto je závazek.

Jsme z Ostravy – předáváme na Moravě.
Jsme z České Republiky – oceňujeme i práci slovenských zahrad.

Máte-li zájem podpořit tuto naši snahu o ocenění chovatelské práce v českých a slovenských zoologických zahradách a přispět nějakou částkou na ceny pro oceněné a jejich předávání, ozvěte se nám. Děkujeme!