Zlínská zoo zve na oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního afrického slůněte v České republice

V neděli 4. června se bude ve zlínské zoo slavit. Právě v tento den zoo uspořádá oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. V rámci oslav budou moci návštěvníci zcela výjimečně zavítat do nového chovného zařízení pro slony v Karibuni, který patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě.

Oslava odstartuje v 10.30 v Karibuni u velkého jezírka. „Bývalý ředitel zlínské zoo Ivo Klika zavzpomíná na počátky chovu slonů afrických, současný ředitel Roman Horský přiblíží budoucnost v podobě projektu Karibuni, jehož dominantou je právě chovné zařízení pro slony africké,“ uvedla vedoucí marketingu Romana Mikešová. Ve výběhu poblíž jezírka bude tou dobou již také připraven obří narozeninový dort pro slůně a trojici slonic.  „Vytvoříme jej z těch největších sloních laskomin, základ bude tvořit seno a sláma, které doplní banány, hrozny, jablka, seno, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí. Vršek dortu pak ozdobí velká dvojka u příležitosti druhých narozenin sloního samečka Zyqarriho. Pro slony to bude velké překvapení, určitě doporučujeme v tuto dobu k výběhu zavítat,“ pozvala návštěvníky Romana Mikešová.

Od 11.00 do 15.00 hod. bude možné zcela výjimečně zavítat do nového chovného zařízení v Karibuni, které je v současnosti nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo. „20 let chovu slonů afrických je pro nás opravdu mimořádné období, které přineslo nádherné, ale také těžké a náročné momenty. Proto jsme se rozhodli na jeden den zpřístupnit nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo. A to nejen u příležitosti zmiňovaných oslav, ale také jako naše poděkování všem návštěvníkům za neutuchající přízeň a podporu,“ zdůraznil ředitel zoo Roman Horský. Součástí nedělních oslav pak budou také zábavné „sloní“ dílničky na nádvoří zámku Lešná a speciální fotokoutek v Karibuni.

PROGRAM OSLAV:

10.30

Karibuni – přivítání současným ředitelem Zoo Zlín Romanem Horským a bývalým ředitele Zoo Zlín Ivo Klikou

11.00

Karibuni – narozeninový dort pro slony, speciální fotokoutek

11.00-15.00

Karibuni – prohlídka nového chovného zařízení pro slony

nádvoří zámku Lešná – zábavné „sloní“ dílničky

Romana Mikešová

vedoucí oddělení marketingu