Volby v zoo a narozeniny Rashmi

Tuto sobotu 13. dubna bude v ostravské zoologické zahradě rušno. Ve Výukovém centru proběhne finále soutěže, v pavilonu Tanganika volby a v pavilonu slonů narozeninová oslava.

Dopoledne se ve Výukovém centru uskuteční finále tradiční vědomostní soutěže pro starší žáky Velká cena zoo 2013, kterou zoo pořádá ve spolupráci s Kruhem přátel zoo téměř 40 let. Téma letošního ročníku je „Savci Austrálie“. Do základního kola se přihlásilo 384 družstev, tj. bezmála 2000 dětí z více než 100 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ve finále se utká nejlepších 22 družstev.

O jaké volby se bude jednat? Volit se bude další nej… mládě v rámci soutěže BabyZOOm 2013, kterou již potřetí vyhlásila Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Volby proběhnou ve dvou kolech. To první proběhne na lokální úrovni v každé zapojené zoo, kde budou moci lidé vybírat ze tří nominovaných mláďat narozených v období od 1. září 2012 do 31. března 2013. Vítěz pak postoupí do celostátního hlasování. Zoo Ostrava vybrala do soutěže tato tři mláďata:

  • mládě gibona bělolícího narozené 24. října 2012 (pohlavím mláděte si zatím nejsme 100% jisti)
  • samičku vydry malé narozenou 23. listopadu 2012
  • samičku hulmana posvátného narozenou 2. prosince 2012

Volební místnost s hlasovacími lístky a volební urnou bude zřízena v zádveří pavilonu Tanganika. Otevřena bude od 11:00 do 14:00 hod. Více se o volbách dočtete na webu Unie www.zoo.cz, příp. v přiložené tiskové zprávě.

Po volbách mohou návštěvníci zavítat do pavilonu slonů, kde proběhne oslava 2. narozenin sloní samičky Rashmi. Ta se mimochodem stala nej… mládětem prvního ročníku soutěže. Mimořádné komentované krmení slonů se speciálním dortem pro malou oslavenkyni začne ve 14:30 hod.