Zoo Ostrava na prázdniny prodlužuje otevírací dobu

Ostravská zoologická zahrada i v letošním roce po dobu letních prázdnin o hodinu prodlouží otevírací dobu. To znamená, že lidé budou moci v areálu zůstat až do 20 hodin. Pavilony a pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tj. v 18 hodin. Kdo si bude chtít užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.

Prodloužená otevírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava bude platit po dobu letních prázdnin – od 1. července do 31. srpna. Návštěvníci budou moci v areálu zůstat až do 20. hodiny a užít si podvečerní atmosféru. „Stále více k nám míří lidé v průběhu pracovního týdne po práci, chceme jim tedy umožnit, aby si pobyt v zoo užili o hodinu déle,“ vysvětluje mluvčí zoo Šárka Nováková. Do 20 hod. bude v provozu zooshop u východu ze zoo a také zoovláček. Déle bude otevřena i většina stánků s občerstvením.

 

Upozorňujeme, že pavilony a pokladny se uzavřou v obvyklou dobu, tj. v 18 hodin. To znamená, že lidé budou do areálu zoo vpuštěni nejpozději v 18 hod. Toto platí i pro držitele permanentních vstupenek.

 

Během prohlídky se mohou lidé zastavit u některého z komentovaných setkání u zvířat nebo se projet safari expresem přímo mezi stády afrických a indických kopytníků. Z dalších letních akcí, které zoo nabízí, jsou to večerní komentované prohlídky po zavírací době a komentované prohlídky skleníků. Večerní prohlídky probíhají každý prázdninový pátek, vyjma toho posledního, kdy je v plánu Běh Zoo Ostrava pro loskutáky. Poslední prázdninová večerní prohlídka tak proběhne v sobotu 27. srpna. Prohlídky skleníků probíhají každý víkend, vždy v 11 a ve 14 hodin. Kvůli omezené kapacitě je třeba se na tyto akce nahlásit předem.

S pozdravem

Šárka Nováková

Tisková mluvčí Zoo Ostrava