Zoo Brno – letní kino, Vzpomínky na Africké léto a Zážitkový zoo bus

Zážitkový zoo bus má za sebou první jízdy a první nadšené zachránce planety

Celé léto pokračujeme v nabídce zábavné interaktivní hry pro dospělého a dítě ve věku od 7 do 14 let. Jízda speciálním autobusem a návštěva Zoo Brno se tak promění v napínavou a vtipnou detektivku, pátrající po hlubších zákonech přírody. Inspirací pro celý zážitek je osobnost G. J. Mendela. Jeho zvídavost, schopnost pozorovat věci kolem sebe a dávat je do souvislostí. Ve své době byl Mendel opravdu borec.

Zážitkový zoo bus vyjíždí z brněnského Svoboďáku každý prázdninový den vždy v 9:30, jízdenku si ale kupte dopředu a platí, že kdo dřív přijde ten dřív jede. Cena 599,- za dospělého a dítě celkem zahrnuje: zážitkovou jízdu s průvodcem, vstupné do zoo, detektivní deník a speciální odznak. Doba trvání zážitkové jízdy a samotné šifrovací hry je cca 3 hodiny. Následně se mohou účastníci hry dle vlastní chuti zdržet v Zoo Brno až do konce otevírací doby. Pro vstup do šifrovací hry je potřeba mobilní telefon a ideálně také připojení na data.  Koupit můžete zde: https://www.zoobrno.cz/pro-navstevniky/zazitkovy-zoo-bus

 

Brněnská zoo přivítá hosty z Tanzánie

Zoo Brno uspořádá ve čtvrtek 14. července vzpomínku na loňské Africké léto za účasti vzácných hostů z Tanzánské republiky. V tento den je připraven bohatý program a křest speciální čokolády za účasti vicemistra světa v dráhové cyklistice Tomáše Bábka a náčelníka masajské vesnice z této východoafrické země.

„Africké léto se vloni kvůli covidu nemohlo uskutečnit v původně plánovaném rozsahu s hosty z Afriky. Proto jsem rád, že si to v letošním roce můžeme vynahradit alespoň jednodenní akcí. Přivítáme vzácnou návštěvu z Tanzánie a budeme jednat mimo jiné o dlouhodobější spolupráci naší zahrady s tamními národními parky,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.  Hosty budou ředitelka pro cestovní ruch, Dorothea Francis Massawe, Tanzania Wildlife Management Authority (TAWA), což je instituce Ministerstva přírodních zdrojů a cestovního ruchu, a také William Kinu Molell, náčelník masajské vesnice.

V odpoledním programu se objeví podobně jako vloni taneční skupina BaToCu.

PROGRAM:
Pódium U Dětské zoo
13:00 – 13:15 hod.
zahájení programu přivítáním a představením hostů z Tanzanie

13:15 – 15:00 hod.

  • vystoupení taneční skupiny BaToCu + taneční workshop (západoafrické bubny djembe, dundun, sangban, kenkeni, krin a sabar)
  • výuka svahilštiny
  • pletení copánků

15:30 – 16:00 hod.

  • vystoupení taneční skupiny
  • pletení copánků

Africká vesnice
15:00 – 15:30 hod.

křest africké čokoládyDorothea Francis Massawe, William Kinu Molell a Tomáš Bábek, dráhový cyklista, mistr ČR, mistr Evropy a vicemistr světa

 

V Zoo Brno pokračuje letní kino s večerní prohlídkou zahrady

Brněnská zoo nabízí i letos po celé prázdniny letní kino. Večer začíná komentovanou prohlídkou zoo a krmením vybraných druhů zvířat a končí v horní části zahrady, kde probíhá promítání filmů na VIP zóně.

  1. července film Kdyby radši hořelo + tematická večerní komentovaná prohlídka zoo na téma Konspirační teorie ve zvířecí říši aneb Rychle, než to smažou.
  2. července film Ženy a život + tematická večerní komentovaná prohlídka zoo na téma Mitochondriální Eva aneb Naše výjimečné samice.
  3. srpna film Tři tygři ve filmu Jackpot + tematická večerní komentovaná prohlídka zoo na téma Ruleta znaků aneb V dobré společnosti.
  4. srpna film Pánský klub + tematická večerní komentovaná prohlídka zoo na téma Podivné rozmnožovací strategie zvířat aneb Koitus nebo život.
  5. srpna film Řekni to psem + tematická večerní komentovaná prohlídka zoo na téma Vlk poznává gauč aneb Ve službách člověka.

Oblečení a obuv doporučujeme adekvátní hodinové procházce. Ve večerních hodinách je chladno, vyplatí se teplejší oblečení či deka. V případě deště se promítá v krytém a pohodlném kinosále. Prohlídka zoo proběhne beze změny.

Program:
19:20 – 19:30 sraz před hlavními pokladnami, vstup do zoo
19:30 – 21:00 komentovaná prohlídka zoo, krmení vybraných zvířat, odborný výklad
21:00 – 22:30 promítání filmu na VIP Zóně
22:30 – 22:45 odchod ze zoo

S pozdravem

Monika Brindzáková

tisková mluvčí

mobil: +420 607 089 790

nebo:  +420 604 309 711

e-mail: brindzakova@zoobrno.cz