Mezinárodní den supů v ZOO Zlín

Sobota 1. září bude v ZOO Zlín patřit supům. Právě na tento den totiž připadají oslavy Mezinárodního dne supů, které proběhnou v zoologických zahradách a ochranářských organizacích na celém světě.

ZOO Zlín se chovu supů, jejich ochraně a reintrodukci věnuje úspěšně již několik let. V současné době chováme pět druhů supů, z nichž čtyři druhy (sup Rüppellův, sup himálajský, sup bělohlavý a sup kapucín) mohou návštěvníci pozorovat bez problémů v expozicích zlínské zoo. Zbývající dva druhy (sup mrchožravý a sup hnědý) jsou zatím umístěni v chovatelském zázemí, mimo zraky návštěvníků. V rámci Mezinárodního dne supů se však tyto prostory po roce otevřou a vy budete mít jedinečnou příležitost se s průvodcem do těchto míst podívat!

Prohlídky chovatelského zázemí s průvodcem proběhnou celkem tři a to ve 12.00 hodin, ve 13.30 hodin a v 15.00 hodin. Sraz všech zájemců o tuto nevšední prohlídku bude na točně vláčku u restaurace Farma u Koaly.

Pro všechny návštěvníky ZOO Zlín bude v tento den připraveno také mimořádné krmení supů. Uskuteční se v 11.00 hodin v průchozí voliéře supů a bude doprovázeno odborným výkladem zoologa.

Nezapomněli jsme ani na nejmenší návštěvníky, pro které jsou v době od 10.30 do 15.30 hodin připraveny výtvarné a pracovní dílny nazvané „Co nevíte ze života supů“. Po jejich úspěšném absolvování obdrží každý šikula malý dárek.