Kukang Tour – představení jedinečného dokumentu o ochraně outloňů na Sumatře

Pokud se chystáte tento víkend navštívit Zoologickou zahradu a botanický park Ostrava, můžete si kromě zvířat užít i malé dobrodružství, které připravil pro malé i velké Kukang tým. V rámci víkendové Kukang Tour můžete také ochutnat indonéské jídlo a zhlédnout zbrusu nový dokument o ochraně outloňů na Sumatře.

Outloňváhavý_v_přírodě_foto_LucieČižmářová

V letošním roce spatřuje světlo světa dokument ze Sumatry o práci týmu organizace The Kukang Rescue Program na poli ochrany zvířat, především outloňů. Tento dokument se natáčel více jak tři roky a mapuje úspěchy, ale také nesnáze, kterým ochránci přírody vedení Čechy v Indonésii museli a musí čelit. Právě v těchto dnech Kukang tým s tímto časosběrným snímkem putuje po několika českých zoologických zahradách, které jsou partnery Kukang Programu a díky nimž probíhá ochrana přírody v různých částech světa. V Zoo Ostrava se bude promítat o víkendu 15. a 16. července. Prostřednictvím filmu, který se na Sumatře natáčel od roku 2019, si diváci budou moci udělat obrázek o tom, jak reálně probíhá ochrana přírody na takových místech, jako je Indonésie. Navíc budou mít jedinečnou příležitost setkat se s účinkujícími i tvůrci filmu.

Outloňváhavý_v_přírodě_foto_LucieČižmářová

Kromě předpremiéry dokumentu čekají malé i velké návštěvníky „Kukang Tour“ dva dny plné her a tematických tvořivých workshopů, originální kukang výrobky či ochutnávka typického indonéského jídla nasi goreng (smažená rýže). Chybět nebude ani speciální kávový stánek s ochranářskou kávou Kukang Coffee, která dodá nejen energii, ale i dobrý pocit z podpory sumaterských farmářů a ohrožených divokých zvířat, která s nimi žijí v těsném sousedství.

Zoo Ostrava je hlavním partnerem projektu The Kukang Rescue program. Společně se svými návštěvníky jej podporuje prostřednictvím Tří korun ze vstupu.