Ráj lemurů – zážitek přímo mezi lemury

Ráj lemurů v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava obývá skupina 16 lemurů čtyř druhů, mezi které mohou návštěvníci přímo vstoupit a užít si bezprostřední blízkost zvířat. Průchozí expozice je otevřena denně od 14 do 15 hodin. Během této doby zazní i komentář chovatelů o životě vzácných madagaskarských primátů.

Lemur_běločelý_foto_E._Gombala

Průchozí expozice Ráj lemurů v Zoo Ostrava je součástí Pevninských ostrovů – komplexu prezentující ty nejohroženější druhy zvířat, mezi které řada druhů lemurů také patří. Do Ráje lemurů mohou zájemci vejít a v doprovodu chovatelů si užít pohledu na zvířata z bezprostřední blízkosti. Uvidí zde celkem 16 jedinců čtyř druhů: 12 lemurů kata (Lemur catta), jednoho lemura běločelého  (Eulemur albifrons), jednoho lemura tmavého (Eulemur macaco) a dva lemury červenobřiché (Eulemur rubriventer). Všechno jsou to samci.

Lemur_kata_foto_E.Gombala

Ráj lemurů je otevřen denně mezi 14. a 15. hodinou a ve 14 a 14:30 zde zaznívá i komentář chovatelů o životě lemurů v zoo i ve volné přírodě. Za deště zůstává expozice uzavřená.

Lemur_červenobřichý_foto_E.Gombala

Ráj lemurů v Zoo Ostrava zachycuje video.