KOHO BY BYLO LEPŠÍ ŠATIT NEŽLI ŽIVIT?

Jelikož zvířata hodovala, roční útrata za nákup krmiva v roce 2022 činila 6.986.869 Kč. Náklady na denní spotřebu krmiva pak představovaly částku 19.142 Kč. Pro srovnání v roce 2021 byly částky tyto: 6.860.570 Kč a 18.796 Kč. A za co se utrácelo? Komu nejvíc chutná? Kdo je největší labužník?

ČÍM VŠÍM SE KRMILO
Ani v uplynulém roce si své prvenství v nejvyšších finančních částkách za krmivo nenechala ujít zvířata, která konzumují ovoce a zeleninu. Dále následovali masožravci, přičemž se podávalo maso hovězí, drůbeží, vepřové a skopové. Nechyběli králíci, či hlodavci. Kopytníci prim sice nedrží, ale nedrží se ani příliš pozadu za masožravci. Jejich jídelní lístek sestává z nabídky v podobě granulí, obilovin a sena. V zahradě se dále konzumují mořské plody, vejce a speciální přísady.
KOHO BY BYLO LEPŠÍ ŠATIT
A koho by bylo lepší šatit než živit? Nejdražší na krmení je tygr ussurijský, jehož průměrná denní krmná dávka stojí zhruba 500, Kč. V minulosti, kdy jsme chovali sibu skvrnitou, která konzumovala převážně živé ústřice a další živé krmivo, jsme i o ní hovořili jako o jednom z nejnáročnějších strávníků. Oproti ní dnes chovaná siba atlantská, která se krmí i rozmraženou potravou, zkonzumuje za cca 100 Kč/ den. Gepardovi chutnalo za cca 200 Kč/den.
NEJVĚTŠÍ LABUŽNÍCI
A kdo patří mezi největší labužníky, co se rozmanitosti potravy týče? Ti nejmenší z nejmenších drápkaté opičky. Jejich potravu tvoří až 20 druhů běžného i exotického ovoce, řada vitamínů a minerálů, med, myšata, v létě květy pampelišek, speciální krmiva určená pro tyto druhy opic (arabská guma, želatina, Tamarin Cake), nepohrdnou křepelčími vajíčky a v neposlední řadě ani hmyzem v podobě cvrčků, sarančat, či švábů.


Iveta Gronská
tisková mluvčí, marketing
+420 608 101 325