Kdo se stal vítězem Soutěže mladých zoologů?

Která je největší šelma Evropy, kolik drápů mají kočkovité šelmy na předních tlapách, odkud se vzalo pojmenování medvěda „brtník“, proč se šelmám říká zdravotní policie? Na tyto a další otázky k tématu Evropské šelmy odpovídali v sobotu dopoledne žáci moravskoslezských škol ve výukovém centru Zoo Ostrava, kde se uskutečnilo finále Soutěže mladých zoologů 2023.

Soutěž, kterou Zoo Ostrava organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už téměř 50 let, se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů. Základního kola, které proběhlo v týdnu od 6. do 10. listopadu, se zúčastnilo přes 2000 žáků ze 117 škol z celého Moravskoslezského kraje. Z něj vzešlo 9 družstev mladší kategorie (6.–7. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a 10 družstev starší kategorie (8.–9. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií), která poměřila své znalosti ve finále v sobotu 25. listopadu ve výukovém centru zoo. Vítězem I. kategorie se stalo družstvo ze Základní školy Edvarda Beneše v Opavě, vítězem II. kategorie družstvo z Gymnázia Studentská z Havířova-Podlesí. Gratulujeme!

Finále Soutěže mladých zoologů 2023

Výsledky I. kategorie:

1. družstvo „Rosomáci“ ze ZŠ Edvarda Beneše, Opava

2. družstvo „Pumy“ ze ZŠ Mařádkova, Opava

3. družstvo „Langusty“ ze ZŠ Gorkého, Havířov-Město

Výsledky II. kategorie:

1. družstvo „Ursus kvartos“ z Gymnázia Studentská, Havířov-Podlesí

2. družstvo „Englišovy kočičky“ ze ZŠ Englišova, Opava

3. družstvo „Lynx lynx“ z Matičního gymnázia, Ostrava

Pracovníci výukového centra vyhodnotili mimo soutěž i nejoriginálnější název finálového družstva. V I. kategorii zaujal tým s názvem „Brumíci“ a ve II. pak název vítězného týmu „Ursus kvartos“.

Konání soutěže finančně podpořily Moravskoslezský kraj a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Vítězové 1. kategorie
Vítězové 2.kategorie