Den pro ukrajinské zoologické zahrady v Zoo Ostrava se vydařil!

Prvomájový program v ostravské zoologické zahradě je tradičně věnován ochraně ohrožených druhů a poslání moderních zoologických zahrad. Tentokrát byl věnován pomoci ukrajinským zoologickým zahradám a zapojily se do něj i školy a školky z Moravskoslezského kraje.

 

Na sobotním programu zaměřenému na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám se podíleli členové Kruhu přátel zoo a několik moravskoslezských škol. V zoo měly své stánky děti a jejich paní učitelky ze ZŠ Záblatí v Bohumíně, ZŠ a MŠ v Raškovicích a MŠ Rajská v Ostravě-Michálkovicích, v nichž zájemcům nabízely vlastnoručně vyrobené předměty – výrobky z keramiky, dárečky ke Dni matek, ozdůbky z korálků a peří, ozdobné kolíčky, zapichovátka, obrázky, malované plátěné tašky, trička a další předměty. Zájemcům také malovaly obličeje. Výtěžek z prodeje, který činil téměř 10 000 Kč, poputuje na speciální sbírkové konto pražské zoo, kde se střádají peníze také z dalších českých a slovenských zoo i jednotlivců na podporu zoologických zahrad na Ukrajině. Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili!

Do pomoci se můžou zapojit i další zájemci. Číslo speciálního podúčtu sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ je 43-6804660247/0100, variabilní symbol: 2022, zpráva pro příjemce „Ukrajina”. Získané peníze pomohou zajistit krmení, veterinární prostředky a další potřebný materiál.

Foto v příloze volně k použití pro účely tiskového, internetového a televizního zpravodajství, archiv Zoo Ostrava.

S pozdravem

Šárka Nováková

Tisková mluvčí Zoo Ostrava