Aktuální ročník 2017

 

Ostrava 4 prosince 2017

Upozornění o zahájení dalšího, již 24 ročníku „Bílý slon“ – opětovná výzva

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, vážení chovatelé a všichni co se na této činnosti jakkoli podílíte,

výbor Sdružení Česká ZOO, otevřel již další 24. ročník soutěžeBÍLÝ SLON“. Vyzýváme všechny Zoologické zahrady, které jsou členy UCSZ, aby posílali své nové přihlášky do soutěže " BÍLÝ SLON". Doufáme, že si vážíte, jak svých chovatelů, tak odchovů, kterých jste v uplynulém roce dosáhli a přihlásíte se ve velkém počtu s mnoha odchovy. Každý odchov je v dnešní době velmi cenný, vyberte to nejlepší a přihlaste se.

V téměř všech oblastech zajímavých činností se vyhlašuje obdobná soutěž, a každý se chlubí seč může čeho dosáhl. Jeden dobře kopl do balónu, jiný hezky zazpíval nějakou písničku. Z mého pohledu jsou to věci zajímavé ale vlastně zcela nepodstatné, zatímco chov a záchrana jiných bytostí sdílejících s námi tuto planetu je v dnešní době – já vlastně ani neznám slovo, kterým bych vystihl důležitost tohoto úkolu. Od jara, kdy jsem byl přítomen Valné Hromadě UCSZ, čehož si nesmírně vážím, mi zní v hlavě věta, kterou při své přednášce prohodila Nataša Velenská – řekla, že ti, co dnes ještě chovají zvířata, ať již profesně jako Vy, nebo sami pro sebe, pomalu mizí, a pravděpodobně jste Vy poslední generace, která je ochotna tomu zasvětit svůj život. Nemohu než s tímhle tvrzením souhlasit, vidím to všude kolem sebe. Proto si Vás naše sdružení nesmírně Váží a prosí, pochlubte se tím co jste dokázali a všichni se zase sejdeme na předání dalších bílých slonů.

Připomínáme, že přihlášky přijímáme do 31. 12. 2017. Pokuste se to stihnout, co nejdříve, máte na to ještě 1 měsíc. Přihlášky zasílejte na emailovou adresu sdružení - jarda.zoo@atlas.cz.

Opětovně žádáme zástupce všech zoologických zahrad o co nejlepší zpracování přihlášek
v elektronické podobě tak, aby bylo možné publikovat úspěchy jednotlivých odchovů na našich internetových stránkách (www.ceskazoo.eu).

Připomínáme, že „Stavby“, které v minulých ročnících neuspěli, je možno přihlásit opakovaně.

 
  • Adresa:
  • Sdružení Česká ZOO
  • Otakara Jeremiáše 1932/12
  • 70800 Ostrava-Poruba
  • Česká republika
  • Mob.:
  • +420 604 612 221
  • Sledujte nás:
  • logo twitter logo facebook